Twarda woda. Jak sobie z nią radzić?

Problem z twardą wodą jest bardzo powszechny. Kto z nas nie widział kamienia osadzającego się na grzałce czajnika elektrycznego czy na powierzchniach brodziku w łazience? Również niejedna pralka czy kocioł grzewczy były niszczone przez kamień. Taka woda stanowi także pewne zagrożenie dla zdrowia wszystkich domowników. Jak zatem wyeliminować twardą wodę …

Zauważyłem wyciek wody. Co powinienem zrobić?

Działać! Przede wszystkim należy odciąć dopływ wody. Zapobiegniemy wtedy powstaniu większych zniszczeń. Aby odciąć dopływ wody do urządzenia, musimy zakręcić odpowiedni zawór. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie znajdują się zawory każdego z urządzeń. Przeważnie znajdują się one zaraz przy urządzeniach (toaleta, zlew, pralka). Jeśli i to nie pomoże i …

Z rur grzewczych wydobywają się dziwne odgłosy. Co to może znaczyć?

Szumy, bulgotanie wody, gwizdy to najczęściej oznaki zapowietrzenia się któregoś z grzejników lub części instalacji centralnego ogrzewania. Jeśli dodatkowo dół grzejnika jest gorący, a górna jego część jest chłodniejsza, to łatwo możemy stwierdzić obecność powietrza w urządzeniu grzewczym. Pompowanie powietrza i przerwanie strumienia wody jest bardzo niebezpieczne dla wału lub …

Rury z polibutylenu – czy warto?

Polibutylen to tworzywo sztuczne, którego cechy bardzo korzystnie wpływają na jakośœć i trwałośœć instalacji wodnych. Obecnie coraz cz궜ciej korzysta się z tego materiału w  budownictwie. Dlaczego? Rury wykonane z polibutylenu są elastyczne i odporne na korozje. Można je także swobodnie łączyć ze sobą przy pomocy zgrzewania lub – w przypadku …

  • Facebook